رویداد نجومی قابل رؤیت سال ۹۶ در ایران

رویداد نجومی قابل رؤیت سال 96 در ایران

۱- ماه گرفتگی جزئی در تاریخ دوشنبه ۱۶ مرداد

آغاز گرفتگی : ساعت ۲۱ و ۵۳ دقیقه

حداکثر : ساعت ۲۲ و ۵۰ دقیقه

پایان گرفتگی : ساعت ۲۳ و ۴۸ دقیقه

حداکثر پوشیدگی قرص ماه : ۱۸ درصد

۲- ماه گرفتگی کلی در تاریخ چهارشنبه ۱۱ بهمن

آغاز گرفتگی : ساعت ۱۵ و ۱۸ دقیقه

آغاز گرفتگی کلی : ساعت ۱۶ و ۲۲ دقیقه

پایان گرفتگی کلی : ساعت ۱۷ و ۳۸ دقیقه

پایان گرفتگی : ساعت ۱۸ و ۴۱ دقیقه

(شروع گرفتگی در ایران قابل رویت نیست. در مناطق شرقی و مرکزی ایران ، ماه گرفتگی به صورت کلی قابل رویت است ولی در مناطق غربی ماه گرفتگی فقط به صورت جزئی دیده می شود.)

اطلاعات تکمیلی رویدادهای نجومی سال ۹۶

خورشیدگرفتگی ها:

۱- خورشید گرفتگی کلی : دوشنبه ۳۰ مرداد ، غیرقابل رویت در ایران. این گرفتگی در بخشی از اقیانوس آرام ، ایالات متحده آمریکا و بخشی از اقیانوس اطلس شمالی به صورت کلی و در منتهی الیه شرق روسیه ، قسمتی از اقیانوس آرام ، آمریکای شمالی و بخش های شمالی آمریکای جنوبی و قسمتی از اقیانوس اطلس ، بریتانیا و قسمتی از شمال غرب اروپا و قسمتی از غرب آفریقا به صورت جزیی قابل رویت است.

۲- خورشید گرفتگی جزیی : پنجشنبه ۲۶ بهمن ، غیر قابل رویت در ایران . این گرفتگی در بخش هایی از جنوب آمریکای جنوبی و جنوبگان به صورت جزیی قابل مشاهده است.

ماه گرفتگی ها:

۱- ماه گرفتگی جزیی : دوشنبه ۱۶ مرداد ، قابل رویت در ایران. این گرفتگی در اروپا ، آفریقا (بجز بخشی از غرب آن ) ، آسیا و استرالیا قابل رویت است.

۲- ماه گرفتگی کلی : چهارشنبه ۱۱ بهمن ، قابل رویت در ایران. این گرفتگی در آسیا ، استرالیا ، شرق اروپا ، آمریکای شمالی و بخش کوچکی از شرق آفریقا قابل رویت است.

سایت تقویم ۹۶

منبع : تقویم 96

رویداد نجومی قابل رؤیت سال ۹۶ در ایرانجهت انتشار این مطلب در وایبر ، لاین ، واتس آپ , تلگرام و شبکه های مشابه کافیست متن زیر را کپی کنید :

مطالب مشابه

  • لینک دوستان

  • بیوگرافی
  • حمایت از خیریه همت